W ramach projektu „Wsparcie 60plus. Innowacyjny model spersonalizowanych usług kierowanych do osób niesamodzielnych” w dniach 13–16 marca 2025 r. odbył się cykl spotkań partnerów pn. „Kluczowe zagadnienia Innowacyjnego Modelu Spersonalizowanych Usług – wymiana informacji i doświadczeń”.
W trakcie tych dni partnerzy projektu tj. przedstawiciele Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie , Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie oraz Stowarzyszenie Miłosierdzia Bożego z Litwy mieli okazję odwiedzić m.in.:
- Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie miało miejsce oficjalne otwarcie zaplanowanych spotkań.
- Dom Dziennego Pobytu dla osób starszych w Falenicy, gdzie zapoznali się z działaniami skierowanymi do seniorów o ograniczonej samodzielności.
- Miejski Dom Kultury w Przasnyszu, gdzie odbyło się spotkanie z Burmistrzem Miasta Przasnysz, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz aktywnymi seniorkami Miasta Przasnysz. Ważnym punktem spotkania była wizyta seniorki, uczestniczki projektu „Łagodzenie skutków pandemii wśród grup wysokiego ryzyka – osoby 60+”, której przypadek stał się inspiracją dla projektu „Wsparcie 60plus. Innowacyjny model spersonalizowanych usług kierowanych do osób niesamodzielnych”.
- Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne, budowane przez Miasto Przasnysz oraz Dom Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Przasnyszu.
- Ostatnim etapem spotkań była wizyta w „Leonianum – Piękne Życie” w Sikorzu, gdzie partnerzy zapoznali się z różnymi formami terapii zajęciowej oraz innymi działaniami wspierającymi samodzielność osób starszych.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej reprezentowały Dyrektor Magdalena Król, Kierownik Karolina Matuszewska oraz pracownik socjalny Barbara Bęcławska.
Niewątpliwie te intensywne dni przyczyniły się do pogłębienia wiedzy na temat wyzwań i potrzeb osób starszych, co może być kluczowe w tworzeniu spersonalizowanych usług dla osób niesamodzielnych.